ПРО КОМПАНІЮ

Із часів Русі й до сьогодення (за винятком років утрати державності) Україна мала сталі дипломатичні контакти зі світовим співтовариством. Географічною особливістю нашої держави є перехрестя різних культур і торговельних шляхів із Півдня та Півночі, зі Сходу й Заходу. Сервісна служба іноземних представництв на території сучасної України існувала в історично специфічних формах ще в далекі часи давньої Русі. Важливим етапом інституційної дипломатії є роки доби УНР 1917–1924.

Основою утворення у роки незалежності України Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв було Управління з обслуговування консульського корпусу виконкому Київської міської ради народних депутатів.

Офіційно Управління з обслуговування консульського корпусу як самостійну державну структуру створила Рада Міністрів Української РСР 1972 року, якою Київському міськвиконкому було доручено сформувати бюджетне УпКК штатною чисельністю 13 одиниць. Кількість генеральних консульств, а отже, і чисельність їхніх працівників поступово зростали.

Після створення УпКК було значно активізовано його роботу насамперед у галузі будівництва та створення сервісної сфери.

Коли суверенітет нашої держави почали визнавати в усьому світі, постало питання забезпечення комфортних умов для дипломатичного корпусу на новому рівні. 29 квітня 1992 року згідно з розпорядженням Представника Президента України було утворено Генеральну дирекцію з обслуговування іноземних представництв. Директором призначено Кривоноса Павла Олександровича.

10 липня 2003 року організацію перепідпорядковано Київській міській раді, а з 1 липня 2013 року й до нині Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв є державним підприємством і підпорядковується Державному управлінню справами Президента України.

Сьогодні постійні клієнти ДП «ГДІП» — це 78 іноземних дипломатичних представництв, 26 генеральних консульств, 81 почесне консульство, 18 представництв міжнародних організацій, а також чимало іноземних фірм, їх персонал і члени родин. Адже спектр послуг, які надає ГДІП, чималий.

До складу ГДІП входять чотири дирекції, створені за основними напрямами діяльності: — «Рембудексплуатація» — капітальне будівництво та реконструкція об’єктів ГДІП, профілактичний ремонт помешкань диппредставництв та технічний нагляд за ними; — «Інпредкадри» — кадрове забезпечення представництв; — «Дипсервіс» — організація дозвілля, лікування, оздоровлення, видання книг та медіапідтримка; — «Автоцентр» — обслуговування автотранспорту. Також ГДІП надає юридичні послуги та послуги у сфері нерухомості.

Наше першочергове завдання — надання послуг іноземному дипломатичному корпусу відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року.

Кожне дипломатичне представництво — це острівець іншого світу в нашій країні. Від облаштування амбасади, створення побутових умов, комфорту й затишку, безперечно, залежить і перше враження дипломатів від нашої країни. ГДІП і сьогодні своєчасно реагує та забезпечує іноземних гостей та членів їх родин усім необхідним.